Lex Hukuk Bürosu, Av. Eda Berat Deniz tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Eda Berat Deniz özellikle aile ve boşanma hukuku ile miras hukuku alanlarında uzmanlaşmış olup, gayrimenkul ve kira hukuku, şirketler ve sözleşmeler hukuku, fikri mülkiyet hukuku, icra ve iflas hukuku, rekabet hukuku alanlarında dava, hukuk müşavirliği ve danışmanlık hizmetlerini etkin bir şekilde yürütmektedir. Oluşturduğu "Başarılı Boşanma" felsefesi ile evli çiftleri mümkün olduğunca uzlaştırıp, ortak çocuğun herhangi bir zarar görmesini engellemeye çalışarak tarafların boşanmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca "Miras Haktır" felsefesinden hareket ederek miras hukuku alanında da yoğun olarak çalışmakta olup yarattığı “miras hakkı kavramı” ile miras hukukuna yeni bir bakış açısı getirmiştir.

Av. Eda Berat Deniz sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak yer almakta olup, bu faaliyetleri ile bireylere destek vermeye devam etmektedir.

Av. Eda Berat Deniz Lex Hukuk Bürosu’nu kurmadan önce, 2000-2002 yılları arasında Arthur Anderson, 2002-2005 yılları arasında Ernst & Young firmasında avukat olarak görev yapmıştır. 2005-2011 yılları arasında da kurucu ortak olarak ADMD Avukatlık Bürosu'nda avukatlık mesleğine devam etmiştir. 2012-2017 yılları arasında Mert Van Avukatlık Bürosu'nda yönetici ortak olarak görev almış olup, 2017 yılı itibariyle Lex Hukuk Bürosu’nu kurmuştur.

Eğitim

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, LL.B. (1995-1999)

University of California Los Angeles Marketing and International Business Extension (1999-2000)

Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı, LL.M. (2001-2003)

Baro: İstanbul Barosu

Yabancı Dil: İngilizce

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.